Telefon

0216 496 65 89

Mail

info@hifabasim.com

Çalışma Saatlerimiz

09:00 - 19:00

Farklı sektörler de faaliyet içerisinde olan bir çok işletmenin basılı evrak kullanması kaçınılmazdır. Bu ihtiyaca yönelik tahsilat makbuzu az sayıda baskısı da yapılabilecek materyaller içerisinde yer alır. Şirketler, iş çalışmaları olan müşteriler, ortakları olanlar faaliyetlerini fotoğrafı doküman halinde saklamak isterler. Bu amaca tahsilat makbuzu basımı çok uygun olup belirli bir ebat, renk ve şablon ile baskı işlemine geçilmektedir. Bahsettiğimiz evrak için ne tür özellikler var? Tahsilat makbuzu fiyatları direkt etkileyen unsurlar nelerdir?

Para Makbuzu Fiyatları Alanında Dikkat Etmeniz Gerekenler
Tahsilat makbuzu, benzer matbu evraklar da olduğu gibi (Sipariş fişi basımı , adisyon baskı , vs ) A6 kağıt ölçülerin de basım işlemi yapılır. Basım işlemi yapılacak cihazın teknik detayları göz önüne alınarak şablon oluşturulması gerekir.

Şablon oluşumun da püf nokta iç ölçüleri ne ise ona göre ayarlanmasıdır. Matbaa baskı tekniklerine göre bir ya da birkaç santim iç taraftan pay bırakılarak yapılmalıdır. Böylece kesim işlemi yapılarak tasarıma herhangi zararı olmaz.

Tahsilat makbuzu ve para makbuzu basımı için genel olarak bir renk yeterli olacaktır. Müşteri ister ise düzenleme yapılacak antet bölümü için firmaya ait bilgiler, logo eklenmesi ve renkli hale dönüştürülmesi mümkündür. Maliyeti artıran öğelerden bir tanesidir.

Tahsilat makbuzu üretimi yapmak için daha önce belirlenen ölçüler ve bazı kriterler eşliğin de nitelikli olarak uygulanması gerekir. Matbaa basım yöntemleri firmadan firmaya küçük değişiklikler gösterebilir. CMYK renk kartelası, kenar çizgileri kaldırma gibi teknik detaylar içerir.

Tahsilat Makbuzu | Para Makbuzu Fiyatları için 0216 496 65 89